Τι είναι γνωστό μέχρι στιγμής από τις λίστες των υποψηφίων.

5 είναι οι συνδυασμοί (παρατάξεις) που κατέθεσαν στο πρωτοδικείο λίστες υποψηφίων. Επίσης κατατέθηκαν και 5 “ανεξάρτητοι” τοπικοί συνδυασμοί. Την ερχόμενη Παρασκευή αν έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος νομιμότητας, θα ανακοινωθούν τα ολοκληρωμένα ψηφοδέλτια ώστε να πάνε για εκτύπωση. 

ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ

Όπως είναι γνωστό η παράταξη “ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ” με επικεφαλής τον Δήμαρχο Παγγαίου Φιλ. Αναστασιάδη κατάθεσε πλήρες ψηφοδέλτιο μάλιστα και με την προσαύξηση 50%. Με τοπικούς υποψηφίους για όλα τα τοπικά σε κάθε γωνιά του Δήμου Παγγαίου.

 

Σωστή Επιλογή

Η παράταξη “Σωστή Επιλογή” του Βασ. Ξουλόγη δεν κατάφερε να εξασφαλίσει τοπικούς υποψηφίους για όλα τα τοπικά του Δήμου Παγγαίου και μετά από δημοσιογαφική έρευνα μέχρι στιγμής γνωρίζουμε ότι απέτυχε να καταθέσει υποψηφίους για τα τοπικά:

Αγίου Ανδρέα
Αυλής
Γεωργιανής
Κάρυανης
Γαλιψού
Φωλιάς.

Παράλληλα, τώρα που κατατέθηκαν τα ονόματα στο πρωτοδικείο και άρχισαν να διαρρέουν από τους ιδίους, διαφαίνεται ότι σε κάποιες περιπτώσεις λόγω πολλών συγγενικών ενδείξεων αυτές οι εκλογές θα είναι οικογενειακή υπόθεση για την παράταξη “Σωστή Επιλογή”.

Παγγαίο Αύριο

Ο Γιώργος Γερομάρκος και η Παράταξη “Παγγαίο Αύριο” κατέθεσαν 34 υποψηφίους Δημοτικούς συμβούλους και ξεκάθαρα χωρίς υποψηφίους για τοπικά συμβούλια.

 

 

Όραμα και ανάπτυξη

Ο κ Αθ. Βαζακίδης επικεφαλής της παράταξης “Όραμα και ανάπτυξη” κατέθεσε από το Σάββατο και ήδη δημοσιοποίησε 37 υποψήφιους δημοτικού συμβούλους και 6 υποψηφίους ΕΔΩ για το τοπικό Μεσορόπης.

 

 

 

Λαϊκή Συσπείρωση

Το ψηφοδέλτιο της «Λαϊκής Συσπείρωσης» Παγγαίου κατέθεσε την Παρασκευή 3 Μάη, ο επικεφαλής του συνδυασμού και υποψήφιος Δήμαρχος Παγγαίου, Διαμαντόπουλος Μιχάλης. 

Εκλογική Περιφέρεια Ελευθερούπολης
ΓΙΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΔΗΜΑΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΚΑΡΑΠΕΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΟΥΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
ΜΑΔΕΜΤΖΟΓΛΟΥ ΜΠΑΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΜΑΣΤΙΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΡΑΛΛΗ ΤΟΠΑΛΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΣΕΡΕΦΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Ελευθερών

1.ΓΑΪΤΑΝΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
2.ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
3.ΠΑΚΑΤΑΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
4.ΠΑΛΗΚΗΡΑ ΑΡΓΥΡΩ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
5.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ
6.ΡΟΥΛΗ ΜΑΛΧΟΒ ΑΝΝΕΝΤΟΡΕ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του ΓΙΟΧΑΝΝΕΣ ΕΡΝΕΣΤ
7.ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
8.ΣΠΑΘΑΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΑΝΑΓΝΩΣΤΗ
9.ΣΠΑΘΑΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Ορφανού

1.ΑΖΛΗ ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
2.ΚΑΛΦΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3.ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
4.ΣΑΜΑΡΑΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
5.ΦΑΚΑΚΗ ΞΑΝΘΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6.ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Παγγαίου

1.ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
2.ΝΕΣΤΟΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
3.ΣΙΚΑΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
4.ΦΑΣΟΥΛΗ ΧΡΥΣΗ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Πιερέων

1.ΖΩΪΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2.ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3.ΚΟΛΑΞΙΔΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
4.ΠΟΔΟΓΟΡΙΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Επίσης κατατέθηκαν και 5 “ανεξάρτητοι” τοπικοί συνδυασμοί :

Ανεξάρτητη Κίνηση Γεωργιανής

Ανεξάρτητη ενωτική κίνηση Αυλής 

Ανεξάρτητη κίνηση Αγ. Ανδρέα 

Όλα για την Μεσορόπη 

Προτεραιότητα ο τόπος μας Μελισσοκομείο 

 

 

Facebook Comments
X
+